Богдан Шапкін: “Від музики ніколи не було гидко!”

Експериментатори SHKLO з першої столиці України, Харкова, минулого року посіли друге місце на фестивалі “ТАРАС БУЛЬБА”. Їхні пост-рокові, авангардні, експериментальні та індустріально-шумові напрямки музичного прояву, як вони самі визначили свій стиль, стали для слухачів справжнім відкриттям. Музиканти і далі продовжують дивувати своєю творчістю. Лідер SHKLO Богдан Шапкін пригадав, з чого все починалося та іншу можливу назву гурту, а також розповів про командний досвід та зустріч у музиці.

– Хто та коли заснував вашу рок-банду, за яких обставин був створений гурт SHKLO?

Гурт заснований в кінці літа 2014 року. Ініціатором був Богдан Шапкін (соліст). Він шукав собі музикантівий це буде гурт, хто в ньому буде і що це буде за музика я навіть уявлення не мав.

Одного дня я у барі випадково надибав п’яного Женю Демещенко та привітався з ним. Поки він фіксував на мені погляд, я згадав, що він басист, та запропонував спробувати зіграти разом нову авторську музику. Женя задав мені кілька питань і, коли дізнався, що майже всі тексти у мене українською, одразу погодився на пробну репетицію. Коли я подзвонив йому на ранок, він не дуже розумів, що я від нього хочу, але зробив вигляд, що згадав. Ми домовились зустрітись. Зустрілись. Я зіграв йому кілька пісень. В якийсь момент він зупинив мене і сказав : “О, то є мої улюблені гармонії! Все, давай грати.”

Потім підтягнувся віолончеліст Іван Корольов, з яким ми неодноразово бачились на джемах і вечірках. А, коли постало питання барабанщика, то це вже справа рук Долі. Домовились на зустріч і пробну репетицію з одним, а прийшов наш Ярослав Аносов. Не пам’ятаю, як і чому, але ми задоволені, і цього досить.

– З якими труднощами гурт зіткався на початку свого існування?

Я думаю, що наш початок якраз саме зараз, і всі труднощі ще попереду. Але, якщо відкинути тему фінансів, то думаю, що найбільша проблема в часі. Всі ми маємо мінімум один, а деякі і по дві музичні та театральні проекти. У кожного робота і сім’я. Час від часу доводиться забувати про життя рок-зірки і повертатись до звичайного життя, яке засмоктує і не залишає сил і часу на музику. Тому, якщо робити довгі паузи і не рухатись вперед, можна загрузнути в нормальному житті. Наразі найбільша проблема – це дійсність, це наявність особистого життя у всіх учасників гурту. І це палка о двух кінцях.

– Чи були такі моменти, що вам було гидко від музики, яку ви грали?

Гидко від музики! Від музики гидко не було ніколи – було більше супротиву до деяких моментів у піснях. Іноді задавався питанням: “нащо мені це?”, “навіщо ми це граємо?”. Але потім зрозумів, що це і є командний досвід, щоби кожен покращив свою партію або риф, чи хід, для того щоби запалити та зацікавити наступного участника гурта. І так до останього.

Мабуть, таким чином, і не буде нудьги у гурті, який так часто можно спостерігати зі сцени. Але, якщо комусь гидко від музики, яку він/вони робить, тоді краще не грати нічого. Іди поїж та виспись нормально, бідося!

Світлина від Andrij Kovalenko.

– Якби заради успіху прийшлося виступати на сцені у перуках, ви би погодилися?

Якщо перуки, як у Mötley Crüe, тоді не думаємо. А вот такі, як у ХЗВ (“Хамерман Знищує Віруси”), нам би дуже підійшли для успіху.

– Чи приходилося недоїдати заради своєї музики?

Це найпопулярніше питання музиканта: “гроші або музика?”. Питання актуальне завжди. Кожен реагує на цей фактор по різному. Один кричить, що все заїбало і біжить у перший потрапившийся офіс. Інший зривається і починає працювати у коллцентрі, тому що живе не один.

Але кайф у тому, що це все “біг” від себе, у першу чергу, і фініш у ньому. Це зустріч у музиці. І тільки заради неї ми так рефлексуємо.

– Хто придумав назву гурту? Що вона означає, і чи були другі варіанти назв?

Назву гурту придумав Богдан Шапкін, точніше придумав shklo-shko, через дефіс. Не знаю, для чого, але добре що залишили просто shklo. Магічного читання символів не буде.

Сама назва не означає, а, напевно, позначає щось в нас, щось прозоре, ламке та гостре. До “Shklo” був варіант “легені” – типу, як лЕгені, чи то як легЕні. Не пам’ятаю вже, але дуже добре, що зупинились на Shklo.

Андрій Коваленко

Close Menu