Попередній аналіз конкурсантів фестивалю

Друзі, як Ви знаєте,  зараз  проходить реєстрація конкурсантів на фестиваль “Тарас Бульба -2018”, яка триватиме до 25 лютого (детальніше дивіться тут). Проте,  ми вирішили  зробити невеликий аналіз гуртів, які пройшли модерацію.

Загалом, на офіційному сайті зареєстровано вже 24 гурти, які допущені до участі у конкурсній частині фестивалю та вже зовсім скоро боротимуться за право стати одним із дванадцяти учасників конкурсу. Частина з гуртів вже має фестивальний досвід,  проте більшість колективів є молодими, і наш фестиваль може для них стати першим серйозним трампліном на шляху до підкорення “музичної Говерли”. Якщо говорити мовою цифр, то середній вік існування гуртів складає 5 років. Небагато ж, правда?

Найбільше географічне представництво  має регіон “Північ” – 42%, або ж 10 гуртів. Лідирує, звісно, місто Київ, звідки 5 гуртів. Хоча, друге місце досить  несподівано (для мене точно) зайняло місто Кременчук, яке представлятимуть у конкурсі два гурти. Без своїх представників не залишилися міста Житомир і Чернігів. Але не тільки містами  багата північна частина нашої Батьківщини. Гурт ЯРИ представляє, наприклад, невелике селище Краснокутськ, що розташоване на Заході Харківської області.

Трохи менше представництво регіону “Захід” – 33 %, або ж 8 гуртів. Найбільше гуртів з  міст Львів і Хмельницький ( з кожного їх по 2). По одному гурту маємо з Рівного, Луцька, Чернівців, Ужгорода. А от з Івано-Франківська і Тернополя поки що немає жодного. Агов, тернополяни і франківчани, де Ви?!

Фото Фестиваль "Тарас Бульба".

Представництво регіону “Центр” це – 25%, або ж 6 гуртів. Першість тут впевнено  тримає Кам’янське (2 гурти). На один менше у міст Дніпро, Полтава, Кропивницький і  Переяслав-Хмельницький.

І насамкінець залишилося “найсмачніше” – жанри, в яких виступають наші потенційні конкурсанти. “Найсмачніше” воно тим, що тут вже можна виділити певні персоналії і зрозуміти тренди сучасної рок-музики.  Переважна більшість гуртів грає суміш альтернативного року і поп-року (власне, це і віддзеркалює, найпопулярніший напрямок сучасної рок-музики) – 50% (12 гуртів), або яскраво виражений фольк-рок – 17% (4 гурти). Однак, як я писав  вище, є і яскраві самобутні персоналії.  Київський гурт Циферблат  знайшов себе в арт-році, а їх колеги із Апостола – в блюзі. Жителі нашої столиці (гурт Halberd) не згідні з тим, що хард-рок залишився у 70-х, а гурт Outside не погоджуються, що гранж – це тільки 90-ті. Коли вже згадуємо піджанри популярні у 90-ті, то  слід і згадати ню-метал, який гідно представляють закарпатці DISTINCT. Не обійдемось ми і без металу. Якщо Вам подобається  дез-метал – то полтавчани Norator мають бути до смаку, а коли ви хочете почути  металкор українською, то хлопці із гурту The Sky Signs Вам у цьому допоможуть.

Вже зрозуміло, що нашому журі буде непросто відбирати серед такої кількості талановитих колективів 11 гуртів, які стануть конкурсантами і виступатимуть на найстарішому рок-фестивалі України.  Нагадаю, що 1 гурт обирають слухачі шляхом голосування на офіційному сайті фестивалю. Проте реєстрація конкурсантів ще триває, і саме Ви можете додати нових барв фестивалю і розширити його географію.

 

  • Микола Арсенюк

    Це тільки початок…

  • Татьяна Кожухова Киев

    Хард-рок може бути дуже різноманітним.)))

Close Menu